Pracę w naszym liceum rozpoczęłam jako nauczyciel wychowania fizycznego w 1989 roku. Otrzymałam zadanie rozwinięcia i spopularyzowania piłki siatkowej wśród dziewcząt. Przez wiele lat moje uczennice pod moja opieką reprezentowały swoją szkołę i swoje miasto w rozgrywkach OZPS- u. Do największych sukcesów mogę zaliczyć:

• Mistrzostwo Ligi Wojewódzkiej Kobiet w sezonie 1991/1992,
  • udział w rozgrywkach Ligi Międzywojewódzkiej Kobiet w sezonie 1992/93,
  • wysokie miejsca w finałach juniorek młodszych i starszych,
  • I miejsce w Turnieju Międzynarodowym w Northeim w 2000 roku,
  • III miejsce w finale wojewódzkim szkół ponadgimnazjalnych w roku 2004,
  • I i II miejsce w finale wojewódzkim szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce plażowej w roku w latach 2001 i 2002.

Trudności finansowe w mieście spowodowały, że  rozwiązano grupę siatkówki dziewcząt trenującą pod moją opieką w sekcji MKS „Pogoń” Prudnik a w późniejszym okresie w MKS „Smyk” Prudnik.

Duże zainteresowanie siatkówką  w mojej szkole wpłynęło na podjęcie przez mnie decyzji o stworzeniu  rywalizacji wewnątrzszkolnej. I tak powstała Szkolna Liga „Trójek Siatkarskich”, która nieprzerwanie od 20 lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży.  Chciałam, aby moi uczniowie mieli możliwość rozwijania swoich zainteresowań oraz sprawdzenie swoich umiejętności w rywalizacji sportowej a przy okazji rozwijali swoje umiejętność indywidualne, zespołowe i organizacyjne. Początki Ligi „Trójek Siatkarskich” to były rozgrywki organizowane osobno dla drużyn dziewcząt i chłopców. Od 2000 roku, aby uatrakcyjnić ligę, postanowiłam zmienić zasady tworzenia drużyn i od tego czasu do dziś zespoły uczestniczące w lidze mają składy  mieszane, czyli tworzone są z dziewcząt i chłopców. Drużyny nie przerwanie od 20 lat walczą o Mistrzostwo Szkoły. Obecnie musimy rozegrać ponad 60 meczy aby wyłonić mistrza. Pierwsze rozgrywki w ramach Ligi „Trójek Siatkarskich”  mogłam przeprowadzić przy ogromnym wsparciu, zaangażowaniu i pomocy moich uczennic : Małgosi Sieradzkiej IIa, Zuzi Czarneckiej IIa, Madzi Gacek IIa i Madzi Olszewskiej IIa. Muszę jeszcze dodać, że zaczynaliśmy skromnie i bez rozgłosu a teraz jest to najbardziej oczekiwane wydarzenie w naszym liceum, które kończy się wręczeniem dyplomów i medali przez dyrektora szkoły na uroczystości zakończenia klas trzecich.

mgr Teresa Sokołowska