I PROGRAMY

TYTUŁY

W styczniu włączyliśmy się w ogólnopolską akcję „Twój miś może zostać ratownikiem”, której organizatorem była Ochotnicza Straż Pożarna w Białej. Celem kampanii jest minimalizowanie stresu i zwiększania poczucia bezpieczeństwa dzieci poszkodowanych w różnych niebezpiecznych zdarzeniach.

Podstawa prawna:

1.Ustawa o systemie oświaty z dnia 7 września 1991 roku (Dz.U z 2004 r. nr 256, poz. 2572 z późniejszymi zmianami) – art. 55;

2. Statut Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Prudniku

Regulamin Samorządu Uczniowskiego opisuje strukturę organizacyjną Samorządu Uczniowskiego jako organu szkoły, jak również określa zasady współżycia uczniów i nauczycieli oraz innych pracowników szkoły, których powinno łączyć zrozumienie, życzliwość i szacunek. Zasady te wynikają z interpretacji Statutu Szkoły oraz innych aktów prawnych i regulaminów obowiązujących w szkole.

Regulamin tworzy warunki do samorządności, partnerstwa i ponoszenia przez uczniów współodpowiedzialności za funkcjonowanie szkoły.

6 grudnia w naszej szkole odbyły się Mikołajki. Tego dnia do wszystkich klas zawitał Mikołaj z koszem pełnym słodyczy. Wraz z Mikołajem przybyli również pomocnicy ;-) Aby poznać historię św. Mikołaja, uczniowie odpowiadali na wylosowane pytania.

W szkole panowała miła atmosfera. Wszystkim dopisywały świetne humory i towarzyszył świąteczny nastrój. Oby więcej takich dni w naszej szkole :-)

Samorząd Uczniowski

Intensywna praca nad analizą obszarów koniecznych do spełnienia aby otrzymać certyfikat „Szkoła Demoracji”.

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO Nr 1 w PRUDNIKU NA ROK SZKOLNY 2016/2017

Wybory nowego Samorządu Uczniowskiego w I LO odbyły się 23.09.2016r. Do wyborów zgłosiło się 15 kandydatów z klas I oraz II. Nad prawidłowym przebiegiem czuwała Komisja Wyborcza. Wybory miały miejsce w auli szkolnej gdzie wszyscy uczniowie mieli możliwość oddania swojego głosu.

ul. Gimnazjalna 2, 48-200 Prudnik, tel./fax +48 77 436 23 16,  e-mail: lo1prudnik@wodip.opole.pl