PROJEKTY
I PROGRAMY


 

 

 


TYTUŁY


 

 
W RANKINGU LICEÓW PERSPEKTYWY 2020
nasze liceum otrzymało
srebrną tarczę !!!
Gratulujemy wszystkim nauczycielom
i maturzystom
to m.in. Wasze wyniki
uplasowały nas na takiej pozycji.
Życzymy dalszych sukcesów !!!

 

 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że
I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Prudniku
jest wśród 500 najlepszych liceów w
Polsce sklasyfikowanych w Rankingu
Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2016 
i przysługuje mu tytuł 
„Brązowej Szkoły 2016”.

Ponad dwustu turystów wzięło udział w tegorocznej edycji Prudnickiego Maratonu Pieszego, najwięcej na trasa najkrótszych: 9- i 16-kilometrowej. Rodzinna (9 km) prowadziła z prudnickiego parku prosto przez las do Dębowca (1. punkt kontrolny), następnie kamienną drogą w kierunku Trzebiny i od Rozdroża pod Trzebiną (2. punkt kontrolny) na Polanę Kucharskiego. Trasa średnia to żółty szlak bez końcówki do Trzebiny, a więc z Prudnika przez Łąkę (1. punkt kontrolny przy Szopce), Trupinę, Wieszczynę (schronisko, 2. punkt), wzdłuż granicy do Doliny Marii, przez Rozdroże pod Trzebiną (3 punkt) na Polanę Kucharskiego. Trasa „dla ambitnych” to aż 50 km z Žulovej do Prudnika i o niej będzie w osobnym wpisie.

 

Mimo, że rok szkolny dopiero się zaczął, organizatorom, oddziałowi PTTK Prudnik, udało się zachęcić do udział w imprezie nauczycieli i uczniów. Nie bez powodu, ponieważ Gmina ufundowała Puchar Burmistrza i nagrody rzeczowe o łącznej wartości 1000 zł dla najliczniej reprezentowanej szkoły (proporcjonalnie do liczby uczniów w placówce). W rywalizacji zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Szybowicach, przed Gimnazjum nr 1 w Prudniku i I Liceum Ogólnokształcącym w Prudniku. Dzieci i młodzież dzielnie znieśli wędrówkę, a do regulaminowych 9 i 16 km dołożyli 3,5 km w powrotem do centrum Prudnika.

Na mecie na uczestników czekało ognisko z kiełbaskami, chlebem, wodą i nagrodami, które losowane były przez kilkadziesiąt minut (od książek, przez płyny AGD :), po odblaski do roweru). Pamiętano o wędrowcach z trasy najdłuższej, którzy na metę dotarli późnym popołudniem, ale ich „numerki” też brały udział w losowaniu. Prawie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe plakietki XIII PMP (wg projektu Adama Myśkowa), „prawie”, ponieważ organizatorzy szacowali, że w imprezie weźmie udział mniej niż 200 turystów, a faktycznie było ich 216.

Prudnicki Maraton Pieszy to jedna z najstarszych imprez miejscowego oddziału PTTK. Po raz pierwszy rajd odbył się 1987 roku na dwóch trasach: maratonu (ok. 42 km) i półmaratonu (ok. 21 km). Meta obu szlaków znajdowała się przy Domu Wycieczkowym PTTK w Pokrzywnej, a start w parku w Prudniku. Po trzech latach zarzucono organizację rajdu, podobnie jak niemal wszystkich innych imprez PTTK. Rajd reaktywowano w 2006 roku. Z kameralnej wycieczki PMP szybko ewaluował do drugiej największej imprezy cyklicznej prudnickiego PTTK (liczba uczestników 150-300). Od początku komandorem maratonu jest Józef Michalczewski.

Andrzej Dereń

(wydawca i redaktor naczelny

Tygodnika Prudnickiego)

IMG 5859 1 IMG 5860 1

Więcej zdjęć


ul. Gimnazjalna 2, 48-200 Prudnik, tel./fax +48 77 436 23 16,  e-mail: lo1prudnik@wodip.opole.pl