Wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów (2011)

Jedną z ciekawszych i prestiżowych  uroczystości oświatowych  jest wręczenie stypendiów najzdolniejszym uczniom i absolwentom szkół ponadgimnazjalnych  przyznanych przez  Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej. W tym roku uroczystość ta  odbyła się 28 października, w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu. Wyróżniono 111 uczniów, przyznając 102 stypendia Prezesa Rady Ministrów i  9 Ministra Edukacji Narodowej. Nagrodzonym dyplomy wręczali Opolski Kurator Oświaty pani Halina Bilik oraz Opolski Wicekurator Oświaty pan Rafał Rippel.

Na uroczystości nie zabrakło także uczniów prudnickich szkół. W tym roku szkolnym Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla najlepszego ucznia I LO im. Adama Mickiewicza w Prudniku - zostało przyznane Tomaszowi Stopyrze, uczniowi klasy IIIA. Jest to ogromne  wyróżnienie, wyraz uznania i nagroda za ciężką pracę, gdyż czasem trudno jest być tym najlepszym, zwłaszcza jeśli konkuruje się z równie ambitnymi i zdolnymi koleżankami i kolegami, a nauczyciele stawiają coraz to wyższe wymagania.

Wręczenie stypendiów zostało uświetnione występami wokalistów, pianistów i big band’u instrumentów dętych – uczniów i absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu – oraz poczęstunkiem dla zaproszonych.

Stypendysta Tomasz Stopyra z wychowawczynią  panią mgr Bożeną Tokar – Matkowską