Historyczny sukces Stanisława Małkowskiego

W dniach 1-3 czerwca 2017 roku Stanisław Małkowski uczeń klasy III b brał udział w etapie centralnym X edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego- za Waszą i Naszą wolność”, który odbył się w Warszawie. Na tym etapie rywalizował z innymi uczestnikami w dziewięciu konkurencjach historycznych: geografia militarna, eksponat muzealny, malarstwo batalistyczne, broń i barwa, literatura, pieśń i film historyczny, Warszawa w dobie powstań narodowych. Ostatnią konkurencją zawodów było oprowadzanie po obiektach historycznych Warszawy, czyli Stanisław musiał wcielić się w rolę przewodnika po stolicy. Po trzydniowych zmaganiach   Stanisław Małkowski uzyskał tytuł finalisty szczebla centralnego. Życzymy dalszych sukcesów na studiach wyższych.

Opiekun merytoryczny Stanisława Małkowskiego: Agata Dendewicz – wychowawca i nauczyciel historii.