O nas

I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Prudniku, to szkoła elitarna z ponad 60 letnią tradycją. Jej mury opuściło już kilka tysięcy młodych ludzi. Wielu z nich po ukończeniu studiów powróciło do rodzinnego miasta. Są lekarzami, prawnikami, nauczycielami, pracują w bankach, urzędach i innych zakładach. Obecnie ich dzieci, a nawet wnuki zdobywają wiedzę w naszej szkole, by w przyszłości zająć miejsce swoich rodziców. To szkoła przyjazna dla ucznia i utrzymująca wysoki poziom nauczania. Ci wszyscy, którzy już dziś są uczniami naszej szkoły jak i ci, którzy do niej dopiero trafią, mogą mieć jedną pewność – ich wybór to dobra inwestycja w przyszłość. To szkoła która z powodzeniem przygotowuje młodzież do egzaminu maturalnego, a dzięki temu do startu na wyższe uczelnie, przygotowuje tak, by mogli kontynuować naukę w szkołach wyższych w kraju i za granicą oraz aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym. Praca nauczycieli i uczniów naszej szkoły jest zawsze bardzo wysoko oceniana. Świadczą o tym miejsca w rankingach (w tym ogólnopolskich) ale też nagrody uzyskiwane przez Szkołę. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego mają osiągnięcia w olimpiadach przedmiotowych, konkursach i zawodach sportowych, zajmując w nich czołowe miejsca. Dzięki tym osiągnięciom stają się ludźmi sukcesu.
Jesteśmy dumni ze wszystkich naszych uczniów i absolwentów, ale szczególną radość przynoszą nam ci, którzy już w szkole wraz z nauczycielami walczą o pozycje w swoim dorosłym życiu. W potocznej opinii dominuje pogląd, że jesteśmy szkołą talentów, ale nie kujonów, wysoko kwalifikowanej kadry, ale nie sztywnych autorytetów. Młodzież Mickiewicza to młodzież aktywna, twórcza, to ambitni, młodzi ludzie, którzy chcą coś w życiu osiągnąć…

Misja Szkoły

Jesteśmy szkołą, która dąży do tego, aby mieć charakter wyjątkowy ze względu na poziom i jakość kształcenia. Pragniemy przygotować naszych uczniów do życia w nowoczesnym świcie, kształcimy w nich nowe umiejętności i wyposażamy w nowe kompetencje, dając im jednocześnie pomoc w ich rozwoju emocjonalnym i intelektualnym.. Jesteśmy dumni z tego kim jesteśmy i gdzie jesteśmy. Wszyscy pracujemy jako zespół wzajemnie siebie wspierając i służąc własnym doświadczeniom, staramy się zrozumieć drugiego człowieka i współpracować z naszymi uczniami i ich rodzicami.

Nasz absolwent:

• Potrafi sam zdobywać i przetwarzać potrzebną mu wiedzę oraz umie korzystać z nowoczesnych źródeł informacji
• Ma poczucie odpowiedzialności za własny rozwój oraz potrafi planować swoją przyszłość
• Jest przygotowany do studiowania i dostaje się na wymarzony kierunek studiów, gdzie może rozwijać swoje zainteresowania i pasje
• Odnosi się z szacunkiem do ludzi, ojczyzny, życia
• Zna dwaj języki obce, dzięki czemu potrafi komunikować się we współczesnym świecie
• Jest asertywny, tolerancyjny, ciekawy nowych kultur, świata
• Jest punktualny, słowny, komunikatywny i umie współpracować z innymi