Uroczysta gala podsumowująca edukację uczniów klas trzecich

Dnia 28 kwietnia 2017 roku odbyła się uroczysta gala podsumowująca trzyletnią edukację uczniów klas maturalnych. W auli szkolnej zgromadzili się nauczyciele, tegoroczni absolwenci i rodzice. Po trzech latach ciężkiej pracy, rzetelnej nauki przyszedł czas na efekty. Pani dyrektor Jadwiga Harasymowicz podziękowała rodzicom za zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły i wręczyła pamiątkowe statuetki dla: pani Joanny Wypych, pani Ewy Wyżgowskiej oraz Sylwii Łąckiej.

DSC 0047

Wszyscy rodzice, którzy pomagali i wspierali wychowawców otrzymali podziękowania z rąk pani dyrektor. Wśród tych rodziców znaleźli się: Dorota Małkowska, Anna Maćków, Roman Dyda, Małgorzata Mazepa, Radosław Nowosad, Joanna Puzio, Grażyna Gąsior, Iwona Lenartowicz.

DSC 0056

Tradycją szkoły jest również uhonorowanie   pamiątkowymi statuetkami najlepszych absolwentów. Otrzymali je: Artur Simon za najwyższe wyniki w nauce: średnia ocen   5,22; Bartłomiej Gąsior za największe zaangażowanie w pracy na rzecz szkoły i Arkadiusz Bochenek za postawę godną sportowca i ucznia I LO.

DSC 0066Wszyscy absolwenci, którzy uzyskali świadectwo z czerwonym paskiem tzn. uzyskali średnią ocen powyżej 4,75 otrzymali list pochwalny a rodzice listy gratulacyjne. Absolwenci, którzy reprezentowali szkołę na konkursach i olimpiadach przedmiotowych otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki. Byli to: Karol Womperski za udział w olimpiadach z biologii i chemii, Adrianna Hübner i Stanisław Małkowski za konkursy i olimpiady historyczne; Marek Kwinta i Artur Rogowski, Kamil Puchała za obsługę sprzętu nagłaśniającego; Arkadiusz Bochenek i Jan Trinczek za pracę na rzecz klasy, Szymon Tęcza za bardzo wysoką frekwencję.

Pamiątkowe medale otrzymali członkowie drużyn: piłki siatkowej za rozgrywki tzw. trójek klasowych oraz chłopcy z drużyny piłki koszykowej, za zdobycie I miejsca w województwie. Szczególne podziękowania pani dyrektor skierowała dla wychowawców klas trzecich: pani Aleksandry Jasińskiej wychowawcy klasy III a, pani Agaty Dendewicz- wychowawcy klasy III b, pana Tomasza Wójtowicza wychowawcy klasy III c oraz pani Doroty Kostorz- wychowawcy klasy III d. Za trud pracy wychowawczej, serce i życzliwość „nasze dzieci” podziękowały bukietem pięknych kwiatów. Trzy lata pobytu w naszej szkole to wiele wspomnień, wspólnych wyjazdów, wycieczek, konkursów, imprez klasowych. Wróciliśmy do nich pamięcią dzięki pokazowi zdjęć, które przypomniały nam o wspólnie przeżytych chwilach. Niejednemu z nas zakręciła się łza w oku, że to już koniec. Uczniowie klas drugich pod opieką pani Elżbiety Madery pożegnali starszych kolegów wesołym programem artystycznym, a na zakończenie wręczyli pamiątkowe upominki.

Edukacja w szkole zakończona, ale przed absolwentami jeden z najważniejszych egzaminów- egzamin maturalny. Życzymy wszystkim absolwentom samych łatwych zadań, wysokich „procentów” na maturze i „pomyślnych wiatrów” w dalszej edukacji na studiach wyższych.

Agata Dendewicz

Więcej zdjęć