Finał Wojewódzki Opolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Chłopców 2017

I LO MISTRZEM WOJEWÓDZTWA

W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW !!!

W czwartek 23 marca 2017 r. w Prudniku w hali sportowej Naszego Liceum odbył Finał Wojewódzki Opolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej
w Koszykówce Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych.

W turnieju finałowym zagrały dwie drużyny z Prudnika : Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Opolu i Zespół Szkół
z Otmuchowa.
Koszykarska drużyna chłopców ZSO Nr 1 w Prudniku została Mistrzem Województwa ,drużyna Naszego Liceum okazała się najlepsza w finałach wojewódzkich. Podopieczni  trenera Bartosza Trytka w pierwszym spotkaniu zmierzyli się z  drużyną CKZ i U z Prudnika, mecz ten zakończył się zwycięstwem 51:31, w drugim meczu I LO zagrało z drużyną II LO z Opola ( 35:32 )a trzeci mecz z drużyną ZS z Otmuchowa zakończył się wynikiem 49:37 - to oznaczało, że Nasi licealiści zostali mistrzami województwa w koszykówce na poziomie szkół ponadgimnazjalnych.

W ostatnim spotkaniu, które decydowało o wicemistrzostwie województwa LO CKZ i U z Prudnika pokonało II LO z Opola 31:20.
Drużyna I LO awansowała do finałów ogólnopolskich, które odbędą się pod koniec czerwca 2017, miejsce turnieju finałowego nie jest jeszcze znane.

Jest to ogromny sukces sportowy i wyróżnienie dla całej gminy i powiatu oraz naszej społeczności szkolnej. Słowa podziękowania i uznania należą się całemu zespołowi za doskonałą grę, wspaniałą atmosferę i waleczne serce. Zawody przebiegały w bardzo przyjaznej atmosferze sportowego dopingu kibiców i zaproszonych gości, w wypełnionej po brzegi hali.

I LO grało w składzie: Przemysław Drążyk, Jacek Wyżgowski, Arkadiusz Bochenek, Dawid Błaszkiewicz, Łukasz Kukułka, Paweł Dudziński, Rafał Bartmanowicz , Denis Dancewicz, Kolek Maciej, Mateusz Łukaszczykiewicz, Dębina Dawid, Sobczak Jakub.

TRENER: Bartosz TRYTEK

DSC 0447DSC 0508DSC 0563