Byliśmy w Studenckim Centrum Kultury OP

11 stycznia, 2017 roku uczniowie klas pierwszych i drugich wraz z nauczycielkami języka angielskiego Joanną Mazurek-Kurzelnik i Aleksandrą Jasińską uczestniczyli w warsztatach międzykulturowych zorganizowanych przez Instytut Socjologii Uniwersytetu Opolskiego. Zajęcia odbyły się w Studenckim Centrum Kultury i prowadzone były w języku angielskim. Spotkanie otworzył prof. zw. dr hab. Marek Szczepański. Uczniowie spotkali się ze studentami, którzy przyjechali studiować na OP z takich krajów jak Afganistan, Indonezja, Grecja czy Turcja. Młodzież dowiedziała się więcej o ich kulturze, tradycjach i codziennym życiu. Celem spotkania było przełamywanie stereotypów o każdym z tych krajów. Po prezentacji każdej z kultur uczniowie mieli okazję porozmawiać ze studentami i zadać im pytania. Spotkanie było także świetną okazją do ćwiczenia umiejętności komunikowania się w języku angielskim.

Link do strony instytutu

Joanna Mazurek-Kurzelnik