Rekrutacja '2017

W tym roku również nie ma rekrutacji elektronicznej, wniosek i inne dokumenty składamy w formie papierowej w sekretariacie szkoły - ul. Gimnazjalna 2

Oferta edukacyjna

Regulamin rekrutacji

Wniosek o przyjęcie do klasy 1-ej Terminarz rekrutacji

                           ulotka m            clip

Wykaz podręczników do klas I w roku szkolnym 2017/2018

Wielkiej przygody ciąg dalszy, tym razem w Bułgarii

Wielkiej przygody ciąg dalszy, tym razem w Bułgarii

Druga wizyta, w której udział wzięło sześcioro uczniów naszej szkoły i dwóch nauczycieli, miała miejsce w Montanie, w Bułgarii w dniach 26.03. – 03.04.2017. To niewielkie miasto znajduje się w północno-zachodniej Bułgarii, na terenach górzystych, atrakcyjnych dla miłośników górskich wędrówek. Młodzież miała okazję zwiedzić jaskinie górskie, które są przykładem działania wody przez tysiące lat. W tych jaskiniach podziwiali także wytwory ludzkich rąk: wspaniałe malowidła sprzed 5000 tysięcy lat !

Głównym zadaniem warsztatów w szkole w Montanie była kwestia oszczędzania wody przez indywidualnego użytkownika. Uczniowie w międzynarodowych grupach przygotowywali ulotki i broszury informacyjne zachęcające do oszczędzania wody a także kwestionariusze dla gości hotelowych. Podczas pracy mieli do dyspozycji bardzo dobrze wyposażone pracownie komputerowe. Kolejnym ważnym elementem zajęć było zwrócenie uwagi na kreatywność i przedsiębiorczość młodego człowieka . W tym celu jeszcze przed wyjazdem do Bułgarii wszystkie zespoły stworzyły przykładowe mini przedsiębiorstwa, które zostały zaprezentowane w bułgarskiej szkole. Działalność firm musiała być związana z wodą jako motywem przewodnim naszego projektu. Polscy uczniowie założyli biuro turystyczne „Woka – Travel Services” promujące nasz region oraz sporty wodne. Przygotowując stoisko reklamujące polską firmę uczniowie zaprojektowali baner firmy, ulotki i wizytówki. Wszystko to zawieźli do Montany i prezentowali usługi swojego biura podróży.

Bułgarscy gospodarze zorganizowali także edukacyjną wycieczkę do Sofii, stolicy Bułgarii, na której m.in. młodzież zobaczyła Łaźnie Miejskie z wodami mineralnymi działające do 1998 roku. Chcąc przybliżyć kulturę swojego kraju uczniowie bułgarscy zachęcili pozostałych uczestników projektu do upieczenia Banitsy, typowej potrawy bułgarskiej. Dowiedzieliśmy się także, że do wyprodukowania jednego litra słynnego bułgarskiego olejku różanego z Róży Damascena potrzeba aż całej tony płatków.

Wszyscy uczestnicy wymiany podkreślali gościnność bułgarskich rodzin i nauczycieli. W podziękowaniu nasze uczennice, Basia i Klaudia, zrobiły nawet pierogi ruskie. Napracowały się ale rezultat tej pracy był smakowity.

Joanna Mazurek i Elżbieta Madera

b1

b2b3b4b5b6b7b8b9b10b11b12b13b14b15

 kliknij banner - poznaj szczegóły

 kliknij banner - poznaj szczegóły

procent

Projekty unijne

 

Projekt Commenius

 

erasmus

 

frse

pol ukr rada wymiany

Znak Jakości Szkoły 2016

tarcza-2016v300

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że
I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Prudniku
jest wśród 500 najlepszych liceów w
Polsce sklasyfikowanych w Rankingu
Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2016
i przysługuje mu tytuł
„Brązowej Szkoły 2016”.

Pomoc prawna

pomoc prawna

Mikroporady

mikroporady

IT Szkoła

Jesteśmy uczestnikiem
ogólnopolskiego projektu

SIS

Należymy do Stowarzyszenia
Szkół Innowacyjnych
Regionu Opolskiego

eSzkoła

pobierz podręcznik użytkownika

Susnet Facebook Like Box