I PROGRAMY

TYTUŁY

W dniu 6 grudnia 2017 roku tradycyjnie przypada wspomnienie świętego Mikołaja. Mikołaj z Miry urodził się ok.280 r w Patrasie w Grecji  a zmarł właśnie 6 grudnia 345 r w Mirze, obecnie na terenie Turcji. Jest to patron ministrantów, dzieci, pielgrzymów i podróżników, adwokatów, notariuszy i sędziów. Kult tego świętego w Europie rozpowszechniła  w średniowieczu cesarzowa Teofano Greczynka,  matka Ottona III. Wieczorem w przeddzień 6 grudnia starzec z siwą brodą odwiedza dzieci, które obdarowuje prezentami albo karci z powodu złego zachowania. Również i uczniowie klasy I b, wyjątkowo grzeczni otrzymali od świętego Mikołaja słodki poczęstunek.

Wychowawczyni klasy I B: Agata Dendewicz

ul. Gimnazjalna 2, 48-200 Prudnik, tel./fax +48 77 436 23 16,  e-mail: lo1prudnik@wodip.opole.pl