I PROGRAMY

TYTUŁY

W poniedziałek 23 października 2017 nasze liceum  gościło aktorów, związanych z Teatrem im. Jana Kochanowskiego: Wiktorię Czubaszek, Mikołaja Bańdo i Tomasza Tywonika,  którzy zaprezentowali uczniom kl. Ic, IIc i IId spektakl pt. „Beze mnie” w reż. Piotra Ratajczaka. Po spektaklu uczniowie uczestniczyli w warsztatach. Mogli podzielić się swoimi wrażeniami oraz omówić poruszone w przedstawieniu problemy. Młodzi widzowie byli zaskoczeni formą spektaklu i nie ukrywali zadowolenia z uczestniczenia w tym przedsięwzięciu.  Warsztaty poprowadziła Pani Michalina Butkiewicz, koordynator projektu „Twórczo z Teatrem”, skierowanego do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w województwie opolskim, realizowanego w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu.

Nasz „ogólniak” znalazł się w gronie pięciu szkół średnich, w których sztuka „Beze mnie” została wystawiona. Nauczycielem, który podjął współpracę z Teatrem im. Jana Kochanowskiego w ramach projektu, jest pani mgr Joanna Dominiak.

ul. Gimnazjalna 2, 48-200 Prudnik, tel./fax +48 77 436 23 16,  e-mail: lo1prudnik@wodip.opole.pl