W klasach pierwszych w ramach zajęć z przedsiębiorczości odbyły się lekcje BAKCYLA. W ramach projektu „Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży” Warszawski Instytut Bankowości przygotowuje do prowadzenia lekcji wolontariuszy z banków, doświadczonych praktyków. Lekcjom towarzyszą prezentacje, ćwiczenia i filmiki edukacyjne.

Nasi uczniowie uczestniczyli w lekcjach na temat:

RYNEK FINANSOWY - ZAUFANIE W BIZNESIE

MOJE FINANSE - MYŚLĘ PRZEDSIĘBIORCZO

MĄDRE INWESTOWANIE

Zajęcia poprowadziły w ramach wolontariatu Pani Kamila Borcuch, Dyrektor Oddziału Santander Bank Polska (BZ WBK) i pracownik oddziału Pani Monika Kostuś. Uczniowie byli zainteresowani tematyką zajęć, zadawali dobre pytania, najbardziej podobały się quizy w stylu „milionerów” z którymi radzili sobie całkiem nieźle. Byliśmy dumni, że wiedza z podstaw przedsiębiorczości nie uleciała z wiosną, że znamy odpowiedzi na niełatwe pytania, stwierdziła jedna z uczennic. Panie prowadzące lekcje były zadowolone ze współpracy z uczniami, zapowiedziały następne zajęcia z grą ekonomiczną, na które już dziś zapraszamy ponieważ za pierwszym razem nikt nie miał odwagi zadać najważniejszego pytania. Jak, w tak młodym wieku, zostać dyrektorem oddziału dużego banku? Panie zachęcały do wolontariatu, także w ramach Fundacji Santander Bank Polska S. A. wspomagającej program Polskiej Akcji Humanitarnej – Akcję Pajacyk.