Szkoła otrzymała potwierdzenie z Komitetu Głównego Olimpiady Biologicznej, że uczeń klasy 3D Bartosz Kłuskiewicz został zakwalifikowany do udziału na etapie centralnym krajowym 48 Olimpiady Biologicznej która odbędzie się w dniach 12-14 kwietnia w Warszawie. Do tego etapu tego z całej Polski zakwalifikowało się 82 osoby.

Do etapu szkolnego przystąpiły 3 osoby:
1. Bartosz Kłuskiewicz   kl.IIID
2. Benedykt Pustelniak    kl.IID
3. Jakub Zelek                 kl.IIID

Do etapu rejonowego  (obejmującego województwo dolnośląskie i opolskie) zakwalifikowani zostali Bartosz Kłuskiewicz oraz Jakub Zelek. Przepustką do etapu rejonowego było napisanie pracy badawczej. Bartek napisał pracę pt.” Analiza szybkości reakcji sejsmonastycznych mimozy (Mimosa pudica) oraz szybkości powrotu do stanu spoczynkowego po pobudzeniu w zależności od temperatury, natężenia światła i wieku rośliny”, A Kuka pt.” Wpływ promieniowania kształtów na przykładzie modelu piramidy i sześcianu na kiełkowanie nasion i wielkość siewek rzodkiewki (Raphanus sativa).”

Etap rejonowy odbył się w dniu 19.01.2019 we Wrocławiu na Uniwersytecie Wrocławski.

Opiekunem merytorycznym uczniów jest Ireneusz Grzegocki.