Korzystamy z każdej propozycji udziału w programach, które służą rozwojowi naszych uczniów i kształcą postawy przedsiębiorcze. W nowym roku szkolnym zgłaszamy naszą szkołę do udziału w działaniach edukacyjnych prowadzonych w ramach programu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL.

W ramach programu w szkołach prowadzony będzie  cykl lekcji dotyczących praktycznych finansów. Poprowadzą je wolontariusze, na co dzień pracownicy banków. Proponowane tematy to: 1. Rynek finansowy - zaufanie w biznesie, 2. Moje finanse - myślę przedsiębiorczo, 3. Mądre inwestowanie. Zajęcia odbywają się z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej i mają charakter warsztatowy.

Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu, w związku z udziałem szkoły w programie edukacyjnym PIP pn. „Kultura bezpieczeństwa”, przekazał nam publikacje i materiały multimedialne do kształcenia z zakresu bhp i ergonomii oraz praktyczny przewodnik adresowany do młodych ludzi wkraczających na rynek pracy, obejmujący zagadnienia z zakresu prawa pracy, bhp i ubezpieczeń społecznych. Wydany przez Państwową Inspekcję Pracy komiks „Moja pierwsza praca” opowiada jak uniknąć kłopotów podejmując „wakacyjne” zatrudnienie

Nasi uczniowie będą mogli rozszerzać swą wiedzę z podstaw przedsiębiorczości uczestnicząc w spotkaniach i warsztatach z przedstawicielami, obchodzącego w tym roku swoje 525-lecie, Cechu Rzemiosł w Prudniku (taki jubileusz naprawdę robi piorunujące wrażenie) oraz Powiatowego Urzędu Pracy.